Yurtiçi Kargo Nedir?

Türkiye’nin ilk kargo şirketi olan Yurtiçi Kargo, 1982’den bu yana “Söz Verdiğimiz Gibi” sloganından hareketle lojistik hizmetlerini özveriyle yürütmektedir. Arıkanlı Holding bünyesinde Dr. İbrahim Arıkan tarafından hayata geçirilen marka Türkiye’nin 81 iline, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve yurt dışı ülkelere başarıyla taşımacılık yapıyor.

18 bölge müdürlüğü, 1200’ün üzerinde birim, 33 aktarma merkezi, 6000’den fazla araç filosu ve 20 binin üzerinde çalışanıyla hizmet veren şirket, 2000’ten itibaren Avrupa’nın büyük kargo şirketleri arasındaki Geopost ile işbirliği yaparak dünya üzerindeki 220’den fazla noktaya uluslararası taşımacılık da yapmaya başladı. Birçok ilke imza atarak onlarca ödüle layık görüldü. Bunların en önemlileri arasında 2023’te Türkiye İtibar Akademisi tarafından yapılan Türkiye İtibar Endeksi araştırmasında ülkenin en itibarlı markaları ve ŞikayetVar’ın müşterilerine en kusursuz kargo deneyimi sunan kargo firması gibi ödüller yer alıyor.

Kredili Kargo ile anlaşması bulunan Yurtiçi ile göndermek istediğiniz kargoları taahhüt ve anlaşma derdi olmadan hem bireysel hem de kurumsal gönderilerinizi sabit desi fiyatları üzerinden gönderebilmenizin yanı sıra, seçtiğiniz bakiye üzerinden düşen gönderim ücretleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kalan bakiyeniz kullanmadığınız zaman yanmaz. Bakiye tutarını yükselttikçe desi başına düşen kargo maliyetlerini azaltabileceğiniz gibi, dilediğiniz bakiye paketlerinden birini seçerek kargolarınızı kolaylıkla gönderebilirsiniz. Kredili Kargo Yurtiçi Kargo gönderme ücretini inceleyip bakiyenizi hemen alın!

yurtiçi kargo nedir

Yurtiçi Kargo Çalışma Günleri

Hafta içi 18.00, hafta sonu ise saat 17.00’ye kadar açıktır.

Çalışanlar öğle arasında molalarını kullanmaktadır. Ancak Yurtiçi Kargo öğle arası saatlerinde de hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Mesai bitimine kadar dağıtım yapılmaya devam edilmektedir.

Evet, hafta sonu da açıktır. Ancak sadece Cumartesileri hizmet devam eder.

Pazar günleri dağıtım ve teslimat yapılmamaktadır.

Cumartesileri saat 17.00’ye kadar açıktır.

Genellikle bayram tatili boyunca kapalı olmaz. Yalnızca bayramın 1. ve 2. günleri kapalı olabilir. Kaç gün kapalı olacağı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

Arefe günleri çoğunlukla yarım gün hizmet vermektedir. Ancak bu durum değişiklik gösterebilir.

Her yıl değişme ihtimali olmakla birlikte çoğunlukla resmi tatil olması sebebiyle kapalıdır.

Resmi tatil olduğu için kapalıdır.

Resmi tatil günlerinde genellikle kapalıdır.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ile Cuma günleri en geç 18.00’e kadar; Cumartesi ise saat 17.00’ye kadar şubelerden kargo alım yapmaktadır.

yurtici-kargo-calisma-gunleri
en yakın yurtiçi kargo şubesi

En Yakın Yurtiçi Kargo Şubesi

Şirketin konumunuza en yakın şubesini belirlemek için mobil telefonunuzdaki arama motoruna “en yakın Yurtiçi şubesi” yazmanız yeterlidir. Konumunuz açık ise şubeler en yakından uzağa doğru sıralanacaktır. Size uygun olanı seçtikten sonra yol tarifi isteyebilirsiniz. Ayrıca firmanın web sitesinden nerede şubesi olup olmadığını sorgulamanız da mümkündür. Bunun için yurticikargo.com/tr/online-servisler/sube-sorgula linkini direkt tıklayabilirsiniz.

Türkiye’nin 81 ilinde 1000’in üzerinde şubesi olduğu bilinmektedir.

Yurtiçi Kargo Takip Et

Gönderinizin alıcıya teslim süresini pek çok değişken etkiler. Teslimat adresinin konumu, şubeye teslim ettiğiniz saat, operasyon yoğunluğu, özel kampanya dönemleri gibi etkenler kargonun ne zaman ulaşacağını oldukça değiştirebilir. Şirketin standart hesaplama tablosunda şubeden şubeye, kapıdan şubeye, şubeden kapıya, kapıdan kapıya ve yurt dışı gönderim olmasına göre farklı süreler belirtilir.

Şubeden şubeye teslimat yapılacaksa; 600 km’den az 1-2 iş günü, 600-1200 km mesafelerde 2-3 ve 1200 km üstünde ise 3-4 iş gününü bulabilir. Adresten şubeye hizmetlerde; 600 km altı 1-3, 600-1200 km 2-4, 1200 km üstünde 3-5 iş günü sürer. Şubeden adrese kargolamada 600 km altı 1-3, 600-1200 km 2-4, 1200 km üstü 3-5 iş günü civarında teslimat yapılabilir. Adresten adrese teslimatlarda ise 600 km’ye kadar 1-4, 600-1200 km 2-5, 1200 km ve üzeri mesafelerde 3-6 iş gününü bulabilir. Yurt dışı ülkelere teslimatlarda ülkeye göre oldukça değişkendir.

Gönderdiğiniz ve size Yurtiçi ile kargolanan gönderileri 3 şekilde takip edebilirsiniz. Öncelikle firmanın web sitesindeki “Online İşlemler” sekmesinden “Gönderi Takibi” butonuna tıklayarak veya yurticikargo.com/tr/online-servisler/gonderi-sorgula linkini tıklayıp gönderi kodunu girerek yapabilirsiniz. İkinci olarak 444 99 99 numaralı çağrı merkezini arayıp ad-soyad, gönderi kodu ve T.C kimlik numarası gibi bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Üçüncü yöntemde ise Yurtiçi mobil uygulamasını telefonunuza indirerek de kargo takibi yapabilirsiniz.

Gönderi veya AWB kodu kargo etiketinin sağ üst köşesindeki barkodlu alanın hemen altında yazar.

Herhangi bir nedenle teslim alınmayan gönderiler alıcı adresteki şubeye geri döndükten sonra maksimum 3 iş günü bekler. Bu süre dolduğunda şubeden teslim alınmamış olursa gönderici şubeye iade edilir.

Kargo takip ekranında ve bilgilendirme mesajlarında “teslim edilemedi” bildirimi alınmış ise alıcının teslimat adresinde bulunmadığı anlamına gelir. Teslim edilemeyen gönderiler alıcı şubeye geri döner, firmadan firmaya göre 2. kez dağıtıma çıkıp çıkmayacağı değişiklik gösterse de Yurtiçi’ye yapacağınız telefon ihbarı ile 2. kez dağıtıma çıkması talebinde bulunulabilir.

Kargonun taşıma durumunda, yani yolda olduğu anlamına gelir.

Alıcı adresin şubesine ulaşan kargonun alıcıya teslim edilmek üzere dağıtıma çıkarıldığını ifade eder.

Alıcı adrese doğru yola çıktığını belirtmek için kullanılır.

Takip numarasının gelmemesi istisnai durumlardan biridir. Çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Alıcının şubeden teslim alması isteniyorsa “Alo Gönderiniz Var” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede paket göndereceğiniz kişinin adresine en yakın şubeye ulaştıktan sonra alıcıya telefonla bildirim yapılır ve şubeden teslim alması sağlanır.

Kargonun hazırlanmış ve araca yüklenmeye hazır olduğu anlamına gelir.

Hafta içi 18.00, hafta sonu saat 17.00’ye kadar teslimat hizmeti verilmektedir.

Firmanın öngördüğü teslim tarihi sizin gönderdiğiniz şehir ve ilçeye göre kaç km mesafe olduğuna dayanarak verdiği süredir. İstisnai durumlar ortaya çıkmadığı sürece bu tarih genellikle doğrudur.

Yurtiçi Kargo Evden Alım​

Yurtiçi Kargo Evden Alım

Evet, yapmaktadır. Yurtiçi Kargo Gel Al hizmetini kullanarak telefonla veya web sitesi ile Yurtiçi Kargo mobil uygulaması üzerinden çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için Yurtiçi anasayfasına giriş yapıp “Online İşlemler” bölümündeki “Kurye Çağır” kısmından veya yurticikargo.com/tr/online-servisler/kurye-cagir adresine tıklayıp karşınıza çıkan ekrandaki formu doldurup göndermeniz yeterlidir. Ancak, öncesinde ücretsiz kullanıcı hesabı açarak üye olmanız gerekir. Ad-soyad, T.C kimlik numarası ve cep numaranızı yazıp “Devam Et” tuşuna basın. Adresinize gelecek kurye yetki belgesini gösterdikten sonra ambar tesellüm fişini bırakıp kargonuzu teslim alır.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

2023 yılı standart gönderim tarifesine fiyat listesi bölümünü tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat hesapla özelliğini kullanarak göndereceğiniz adrese göre ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Fiyat hesapla bölümüne buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatlar adresin uzaklığı ve gönderinin hacimsel ağırlığı, yani desi değerine göre belirlenir.

Fiyatlar web sitesinde paylaşılmamıştır. Arayarak veya şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Adresten alım ücretleri paylaşılmamıştır.

İlk önce hacimsel ağırlığını bulmanız gerekir. Paketinizin en, uzunluk ve yüksekliğini cm cinsinden hesapladıktan sonra birbiriyle çarpıp 3000 sayısına bölerek bulabilirsiniz. Aynı zamanda paketin ağırlığını da ölçmeniz gerekir, büyük olan değer kargonuzun desisi olacaktır. Detaylı bilgi için “Kargo Desi Hesaplama Nasıl Yapılır?” başlıklı yazıya tıklayabilirsiniz.

Fiyatlar internet sitesinde yazmamaktadır.

Yurtiçi Kargo İade Takip

Markanın 7/24 İade özelliği sayesinde herhangi bir saat dilimi sınırlaması olmaksızın iadelerinizi yapabilirsiniz. Bu özellikten yalnızca firmayla anlaşması bulunan e-ticaret sitelerinden alışveriş yapıp iade etmek isteyen kullanıcılar faydalanabilir. İade gönderilerinizi kargo teslim noktalarına veya akıllı kargo dolaplarına teslim edebilirsiniz. 

e-Ticaret iadeleri için ürünü doğru şekilde paketledikten sonra üzerinde e-ticaret sitesinden almış olduğunuz iade kodunu yazın. Ardından teslimat noktaları ve akıllı dolaplara götürmeniz yeterlidir.

Yurtiçi Kargo Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sahibi, Dr. İbrahim Arıkan’dır. Arıkanlı Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firma e-posta adresini web sitesinde paylaşmamıştır. İletişim bölümünden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

444 99 99 numaralı telefon çağrı merkezi numarasıdır. Buradan müşteri hizmetleri konusunda destek alabilirsiniz.

Vergi kimlik numarası (VKN) 9860008925’tir.

Genel müdürlük Ankara’nın Etimesgut ilçesindedir.

Oldukça hızlı ve organize çalışan marka lojistik konusunda Türkiye’nin en önde gelen firmalarından biridir. Hem müşteri memnuniyeti hem de yorumlarda en çok beğenilen kargo şirketlerinin başında gelir.

Evet, express kargo hizmeti vermektedir.

Evet şehir içindeki teslimat noktalarında aynı gün teslimat özelliği vardır.

Kargo süreci başlamamış ise çağrı merkezinden ulaşarak adres değişikliği yapabilirsiniz.

Kurumsal müşterilere sunulan kargo yönetim paneli ekranıdır. Türkiye’de ilk ve tek olan bu özellik sayesinde tek/toplu sipariş girişi, barkod basımı, tahsilat yönetimi, müşterilere e-mail ile geri bildirim, hizmet/ürün seçimi, tek tuşla kurye çağırma, adres ve rapor yönetimi özelliklerini kullanabilirsiniz.

Markanın alanında öncü pek çok kampanyası bulunmaktadır. Dolayısıyla kurumsal ve bireysel müşteriler çok daha uygun fiyata kargo gönderimi yapabilmektedir. Firmanın indirim fırsatlarını görüntülemek için web sitesine girip Kampanyalar bölümüne tıklayın.

Kazandıran Saatler kampanyası ile marka tüketicilere uygun fiyata kargo göndermeyi mümkün kılar. Saat 12.00 ile 15.00 arasında gönderisini şubelere kendi getiren kişiler adrese teslim ve standart taşıma hizmetleri için ödenen ücretlerde %20 indirim alabilir.

BirFatura’nın sunmuş olduğu patentli hizmet

Yurtiçi kargolarınızı Kredili Kargo ile Gönderin

Kredili Kargo, BirFatura kullanıcılarının kargo firması ile anlaşma yapma ihtiyacını ortadan kaldıran Birfatura.com‘un anlaşması olan kargo firmalarıyla uygun ve sabit fiyatlı kargolama imkanı tanıyan yeni nesil patentli kargo çözümüdür.