Aras Kargo Nedir?

Aras Kargo, Türkiye’nin en eski lojistik şirketlerinden biri olarak 1979’da Celal Aras tarafından kurulduktan sonra faaliyetine 1989’da başlamıştır. Ülkenin 81 ilindeki 846 şubesiyle taşıma ağını en çok genişleten firmaların başına gelir. En iyi kargo şirketi araştırmalarında da oldukça popüler olan marka 30 yılı aşkın tecrübesiyle popülerliğini korumaktadır. Gelişen lojistik teknolojisini iş akışına başarıyla entegre ederek mobil ve sevkiyat sistemini ilerletir. Her gün milyonlarca kargoyu başarıyla alıcılarına ulaştıran öncü kargo markası bireysel ve kurumsal gönderilerin öncelikli tercihleri arasındadır.

Kredili Kargo ile anlaşması bulunan Aras ile taahhüt ve anlaşma derdi olmadan hem bireysel hem de kurumsal gönderilerinizi sabit desi fiyatları üzerinden gönderebilmenizin yanı sıra, seçtiğiniz bakiye üzerinden düşen gönderim ücretlerine ek olarak kullanmadığınız zaman bakiyeniz yanmaz. Bakiye tutarını yükselttikçe desi başına düşen kargo maliyetlerini azaltabileceğiniz gibi, dilediğiniz bakiye paketlerinden birini seçerek kargolarınızı kolaylıkla gönderebilirsiniz. Aras Kargo fiyatlarını inceleyip bakiyenizi hemen alın!

Aras Kargo

Aras Kargo Saatleri

Hafta içi 5 gün saat sabah 09.00 ile akşam 18.00 arası çalışmaktadır.

Hafta sonu yalnızca Cumartesi açık olan firma saat 15.00’e kadar açıktır.

Net bir cevap vermek mümkün olmayabilir. Genellikle bayram tatillerinin 1. günlerinde tatil olmaktadır. Bayram tatillerinin uzunluğuna bağlı olarak 1-2 gün şeklinde cevap verilebilir.

Herhangi bir öğle molası olmayan firmanın tüm şubelerine çalışma saatleri boyunca gidebilirsiniz.

1 Mayıs gibi günlerde resmi tatil olması sebebiyle 1 günlüğüne kapalı olmaktadır.

Mesai saatleri dışında dağıtım yapmamakla birlikte hafta sonu Cumartesileri öğlen saatlerine kadar dağıtım yapmaktadır. Bununla birlikte teslimat adresiyle orantılı bir şekilde gün içerisinde her noktaya mesai bitimine kadar teslimat yapılamayabilir.

Türkiye’de hemen hemen her ilçede şubesi bulunan lojistik şirketinin köylerde şubesi bulunmamaktadır. Ancak Mobil Alan uygulaması sayesinde 3332 adet köyle dağıtım başarıyla yapılmaktadır. Hangi noktalara mobil alan hizmeti verildiğini web sitesindeki Mobil Alan sekmesinden veya buradaki linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

En Yakın Aras Kargo Nerede?

Türkiye’nin 81 ilinde şubesi bulunan lojistik devinin 1000’e yakın şubesi aktif olarak çalışmayı sürdürür. 13 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi ve 4000’in üzerinde araç filolarıyla taşıma, teslimat ve güvenli hizmet konusunda alanındaki liderliğini korumaktadır.

En yakın şubeyi araskargo.com.tr/subelerimiz adresinden veya mobil telefonunuzda konum bilgilerini açarak Google arama motorunda “En yakın şube” araması yaparak bulunduğunuz yerdeki kargo şubesini öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo Kargom Nerede?

Gönderinizin teslimat adresine ulaşma süresi hangi il, ilçe veya köy olduğuna ve mesafeye göre oldukça değişiklik gösterir. 0-600 km uzaklıktaki adresler için yaklaşık 1 gün, 600 km ve üzerindeki konumlarda 2 gün gibi bir süreyi alabilir. Buna ek olarak eğer köy gibi kırsal kesimlere yapılacak teslimatlarda ise operasyonel standart hizmet dışındaki alanlar olması sebebiyle mobil alan hizmeti kapsamına girer. Dolayısıyla mobil alanlara haftanın belirli günlerinde teslimat yapılacağı için kargo, gönderici adresin de konumuna bağlı olarak daha uzun sürelerde teslim edilir.

Kargo takibini firmanın web sitesinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem gönderici hem de alıcı kişiler ile paylaşılan kargo takip numarası bilgisi ile araskargo.com.tr/ adresindeki kargo takip ekranına kodu girip “Takip Et” butonuna basarak gönderinin nerede olduğunu detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Takip numarası gönderi üzerindeki etikette bulunmasıyla birlikte eğer gönderici iseniz vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına SMS olarak da iletilir.

13 haneli rakamlardan oluşur.

“Teslim Edilemedi” bilgisi alıcı adreste olmadığı zamanlarda kargo takip ekranında düşer. 

Gönderici şubenin transfer merkezine teslim ettiği şube çıkış şubesidir, bu nedenle “Gönderici çıkış transfer merkezinde” şeklinde yazar.

Teslimat şubesine ulaşan kargonun gönderici adrese gitmek üzere gruplandırıldığı anlamına gelir.

Belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda firmaya telefonla ulaşarak istediğiniz kişiye teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin evde değilsiniz ve görevlinin paketi komşunuza bırakması için talepte bulunmanız mümkündür.

Çok büyük boyutlarda gönderileri olan tüketiciler için sunulan hizmettir. Özel üretilmiş torbalarda taşıma yapılır.

Takip numarasının gelmemesi ekstrem bir durumdur. Gönderici veya alıcı iseniz firma ile iletişime geçerek kimlik numarası, ad-soyad veya iletişim bilgileri ile gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

“Teslim edildi” durumunda olan gönderiler, alıcı adrese iletilmiş olduğu anlamına gelir. Eğer alıcı sizseniz ve size teslim edilmemiş ise binadaki güvenlik görevlisine teslim edilmiş olabilir. Alıcı adres doğru verilmiş ise mutlaka doğru yere teslim edilmiştir.

Kargo etiketinde; gönderici ve alıcı ad-soyadı, iletişim numarası, kargo barkodu, takip numarası ve gönderici çıkış şubesine ait bilgiler yer alır.

Şubeden teslim alma seçeneğini seçmediyseniz, kargonuz teslim alınmadığında otomatik olarak alıcı şubeye yönlendirilecektir, oradan teslim alabilirsiniz.

Aras Kargo Kurye Çağırma

Firma web sitesi adresine giriş yaptıktan sonra en üst menüdeki “Kurye Çağır” butonuna basın veya araskargo.com.tr/kurye-cagir adresine direkt olarak tıklayabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinde gönderi tipini (bireysel/e-ticaret), paket çeşidini (zarf-kutu/koli), nereden alınmasını istiyorsanız oranın adresini girip “Sorumlu Şube Bul” butonuna tıkladıktan sonra kurye talebiniz alınmış olur. Ancak kurye talep etme saatleri hafta içi 09.00-15.30 ve hafta sonu Cumartesi 09.00-12.00 saatleri arasındadır.

Kargo ücreti haricinde ekstra ücret talep edilmektedir. Firma web sitesinde paylaşılmamıştır.

Aras Kargo Gönderim Ücreti Ne Kadar?

Gönderi ücretleri, artan taşıma maliyetleri nedeniyle yıllık veya yıl içerisinde birkaç defa güncellenebilmektedir. Güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Paketinizin hacimsel ağırlığı anlamına gelen desi değerini hesaplamak için paketin hacmini yurt içi gönderilerde 3000’e, yurt dışına göndereceğiniz paketler için 5000’e bölerek hesaplayabilirsiniz. Ayrıca paketinizin ağırlığını da tarttıktan sonra çıkan 2 değerden büyük olan baz alınır. Ancak kargo desi değerlerindeki hesaplamalar firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Yani sizin hesaplamanızda daha düşük çıkan kargo ücreti, şubeye gidince farklı çıkabilir. Ancak büyük farklılıklar olmaz. Detaylı bilgi için “Kargo Desi Hesaplama Nasıl Yapılır?” başlıklı yazıya tıklayabilirsiniz.

aras kargo fiyat
aras-kargo-iade-nasil-yapilir

Aras Kargo İade

Eğer gönderiyi teslim alırken iade etmek isterseniz teslim almadan iade etmeyi talep ederek geri gönderebilirsiniz. Bununla birlikte kolay iade özelliği bulunan firmanın size en yakın şubesine giderek internet alışverişi ise e-ticaret sitesinin adını vererek iade edebilirsiniz.

Hafta içi 17.30, hafta sonu Cumaretesi ise saat 13.00’e kadar iadeleri şubeye teslim edebilirsiniz.

Aras Kargo Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aras Yurt İçi Yurt Dışı Taşımacılık A.Ş. şirketini Celal Aras kurmuştur.

Firma hakkındaki cari bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderici ile taşıyıcı firma arasında gönderiyi alma, taşıma, dağıtım ve teslimat hizmeti verileceğine dair imzalanan sözleşmedir.

Firma yurt içindeki il-ilçelere uzaklıkla bağlantılı olarak 72 saate kadar süren teslimat süresi sunabilir. Bununla birlikte 600 km’den yakın mesafelere aynı gün veya 24 saat içerisinde teslimat yapabilir. Özel günler, e-ticaret kampanyaları gibi taşıma süreçlerini oldukça zorlayan günlerde aksaklıklar yaşanabilmesi sebebiyle gecikmeler olabilir. Ancak firma genel olarak oldukça yoğun ve işini iyi yapmaya çalışan bir şirkettir.

e-Ticaret pazar yerlerinin düzenlediği kampanyalar sonrasında firmaya verilen koddur.

BirFatura’nın sunmuş olduğu patentli hizmet

Aras Kargo gönderilerinizi Kredili Kargo ile Gönderin​

Kredili Kargo, BirFatura kullanıcılarının kargo firması ile anlaşma yapmasına gerek kalmadan Birfatura.com‘un anlaşması ile kargolarını uygun fiyatlarla gönderebilmesini sağlayan bir sistemdir.