Detaylarda Kaybolmanıza Gerek yok!

Kredili Kargo herkes ve her ölçekteki işletme tarafından rahatlıkla kullanılabilen, piyasada yer alan en pratik kargo operasyon yönetimi sistemidir. Detaylarda kaybolmanıza gerek yok. Size ve işletmenize her zaman destek olmaya hazırız.

Herkese Uygun!

Kredili Kargo Nasıl Yapılır?

Kredili Kargo, gönderimlerinizi piyasadaki en uygun fiyatlardan gönderebileceğiniz ön ödemeli (gönderici ödemeli) bir kargo yöntemidir. BirFatura paneli aracılığıyla oluşturduğunuz her bir kod kargoya teslim edildiği zaman sisteme yüklemiş olduğunuz bakiyenizden düşmektedir.

Henüz bir kesin tarih veremiyor olsakta, Kredili Kargo sistemine kapıda ödeme yöntemini eklemek için çalışmalarımız sürmekte. Yakın
bir gelecekte kredili kargo sistemi aracılığıyla kapıda ödemeli kargo gönderimi de yapabileceksiniz. Bilginize arz ederiz.

Nasıl Kayıt Olunur?

1) BirFatura paneline üye olun.

Sadece 3 adımdan oluşan birfatura.com panel üyeliğinizi tamamlayınız. Güvenliğiniz için seçtiğiniz şifrenin güçlü olduğuna emin olunuz.

BirFatura Üyeliği

2) İstenilen Bilgileri Doldurun

Sol taraftaki menüde yer alan Kredili Kargo sekmesinden, paketler ve bakiye yükleme sayfasına giderek, tarafınızdan istenilen bilgileri doldurunuz.

Paketler ve Bakiye Yükleme

3) Kargo Bakiyesi Yükleyin

Bir kargo şirketini seçerek dilediğiniz tutarda bakiye yüklemesi yapınız. Ödemenizin ardından, sistemi aynı gün içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz!

Ödeme Tamamlandı!

Kargo bilgileri sayfasını doldururken, şirket sahibi olmayan/fatura kesmeyen kişiler vergi numarası kısmına TC kimlik numaralarını, vergi dairesi kısmına ise bulundukları ilçeyi yazabilirler. Firma adı kısmına ise kendi isimlerini ya da kullanıyor oldukları resmi olmayan işletme ismini girebilirler. Kredili Kargo, kullanmak için vergi levhası gerektirmeyen bir sistemdir.

Nasıl Kargo Kodu Alınır?

1) Faturasız Kod Al Sayfasına Gidin.

BirFatura Panelinde Yer Alan Kredili Kargo Sekmesindeki “Faturasız Kod Al” sayfasına gidin.

Faturasız Kod Al Sekmesi

2) Alıcı Bilgilerini Sisteme Girin.

Açılan sayfada kargo alıcı bilgilerini girebilmek için, mavi (+) işareti bulunan butona tıklayın ve müşterinizin bilgilerini sistem formatına uygun bir şekilde girin ve kaydet butonuna tıklayın.

Alıcı Bilgileri Ekleme

Bilgileri Doldururken;

  • Müşterinizin e-posta adresini bilmiyorsanız, bu alana kendi e-posta adresinizi yazınız.
  • Müşterinizin TC Kimlik numarasını bilmiyorsanız, bu alana 11 adet 1 (bir) yazınız.
Cari Olarak Kaydet
  • Müşteri bilgilerini kaydetmek istiyorsanız, cari olarak kaydet kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

3) Kaydedilen Müşteriyi Tanımlayın

Bir önceki adımda girmiş ve kaydetmiş olduğunuz, sisteme tanımlanan müşterinizi, “Alıcı Adı/Ünvanı” kısmına yazarak ekleyiniz. Sistem aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi otomatik doldurmayı desteklemektedir.

Kaydedilen Müşteriyi Tanımlama

Sistemde, tarafınızdan görülmesini istediğiniz bir not varsa, “Kod Notu” alanına, kargo tarafında görülmesini istediğiniz bir not varsa “Kargo Fişi Notu” alanına girebilirsiniz.

Gönderi Barkodu
  • Gönderi barkodunu bilmiyorsanız, 11 adet 1 (bir) yazabilirsiniz.

4) Her Şey Bu Kadar, Kargo Kodunuz Artık Hazır!

İşlemlerinizi tamamlamanızın ardından “Faturasız Kod Al”
butonuna tıklayarak, kargo kodunuzu oluşturabilirsiniz.

Faturasız Kod Al Butonu

Almış olduğunuz kodu kargoya teslim ederken “BirFatura kampanyası” ile göndermek istediğinizi iletmeyi unutmayınız.

Kırmızı kutu içerisine alınmış buton sayesinde, almış olduğunuz kargo koduna dair bilgileri, pdf dosyası halinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Evet, her şey bu kadardı! Artık kodunuzu, kargoya teslim edebilir
ve uygun fiyatlı gönderim yapmanın tadını çıkarabilirsiniz!

Kredili Kargo

Kargo anlaşması yapmak e-ticaret sektörüne yeni giren, küçük ya da orta ölçekli işletmelerde ilk etapta büyük problem haline dönüşmesi yaygın bir durum olduğundan dolayı Kredili Kargo uygulaması bu sorunlara hızlı çözümler üretir. Maliyetleri düşürmek amacıyla “Ucuz kargo nasıl gönderilir?” ve “Kargo anlaşması ne kadar?” gibi konular sıklıkla araştırılır. Uygun desi fiyatına kargo ihtiyacı, kar elde etmek açısından kritik önem teşkil ederken ucuz kargo anlaşmasının sağlanması bazen zor olabilir. Kargo anlaşması şartlarını başlangıçta her durumda gerçekleştirememek ile birlikte günlük kargo gönderim sayınız istenen miktarda olmadığında kurumsal kargo anlaşması da yapamıyor olabilirsiniz. Ucuz kargo hangisi araştırmasını ortadan kaldırırken hem tüzel kişilikler hem de bireysel kullanıcıların ucuz kargo gönderme yöntemleri arasına girmeyi başarmıştır.

Kredili Kargo Nedir?

En büyük avantajı herkes tarafından kullanılabilir ve sözleşme ya da taahhütsüz olmasıyla öne çıkan Kredili Kargo en ucuz kargo gönderme yollarından biridir. “Kredili Kargo ne demek?” cari veya bireysel kargo anlaşması yapmadan almış olduğunuz kredi bakiyenizi kullanarak gerçekleştireceğiniz pratik kargo gönderim yöntemidir şeklinde açıklanabilir. Seçtiğiniz kredi miktarı arttıkça en ucuz kargo gönderimi de yapmanıza imkan tanır. Bu sayede gönderici ödemeli tüm siparişlerin çıkışını bakiyenizdeki anlaşmalı fiyatlardaki gibi uygun kargo fiyatları üzerinden sağlayabilirsiniz. En ucuz kargo ücretleri ile karşılaşma fırsatı bulabilir, kullanmaya panel üzerinden kayıt olup bakiyenizi aldıktan hemen sonra başlayabilirsiniz. Sistem aracılığıyla verilen kod ile beraber siparişinizi kargo firmasına teslim ettiğinizde bakiyenizden desi tutarı kadar düşülmüş olur.

BirFatura Kredili Kargo Nedir?

BirFatura Kredili Kargo, BirFatura tarafından patenti alınarak sunulan yeni nesil ucuz kargo yöntemidir. En büyük avantajı hem bireysel hem de cari kullanıcıların kargo anlaşması yapmadan süreci sizin adınıza hızlandırması olan Kredili Kargo ucuz kargo gönderme da imkanı tanır. Vergi levhasız kargo anlaşması veya şirket olmadan kargo anlaşmasının kabul edilmemesi, bireysel kargo anlaşmasının zor olması gibi problemlerin sık yaşanmasından yola çıkarak işletmeler ve bireysel kullanıcılar için sadece BirFatura’ya özel Kredili Kargo kolaylığını sunar. Kredili Kargo Aras, UPS, Yurtiçi, Sendeo şirketleri ile anlaşması bulunur.

Kredili Kargo Nasıl Yapılır?

Kargo şirketlerine başvurmadan direkt olarak ÜyeOl paneline giriş yaparak kullanabilirsiniz. Günlük kargo çıkış miktarları ve desi hacmini göz önünde bulundurarak 250₺-10.000₺ arasında değişen bakiyelerdeki Kredili Kargo paketlerinden birini seçebilirsiniz. En fazla bakiye bulunan paketteki kredi tutarı en ucuz kargo gönderim ücreti olanağına sahiptir. Sadece gönderici ödemeli siparişleriniz için geçerli olan sistem kapıda ödeme gönderimlerinde şu an için kullanılmasa da Kredili Kargo kapıda ödeme seçeneği mutabakat çalışmaları neticesinde en kısa sürede tamamlanmış olacaktır. Kredili Kargo kullanmaya aşağıdaki adımları takip ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz:

  • Üye Ol sekmesinden e-posta ve şifre bilgilerinizi girerek hızlıca kayıt olun.
  • Panel üzerindeki Paketler ve Bakiye Yükleme için istenen bilgileri ekleyin.
  • Paketler arasından dilediğinizi alıp kargo şirketini seçtikten sonra kullanıma hazırdır.
  • Gönderim yaparken sistemden kod almanız gerekir. Sekmede yer alan Faturasız Kod Al kısmına tıklayın.
  • Alıcı bilgilerini girerek kaydedin. Sisteme tanımlanmış olan müşterinizi Alıcı Adı/Ünvanını seçtikten sonra gönderi barkodu bölümüne 11 adet 1 rakamı yazabilirsiniz. Faturasız Kod Al’a tıklayarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz. 
  • Siparişinizi bu kod ile kargo görevlisine teslim ettiğinizde Kredili Kargo ile gönderdiğinizi belirtmeniz yeterlidir.