8 Nisan 2024'ten itibaren MNG Kargo ile anlaşmamız geçici olarak sona erecektir.

MNG Kargo Nedir?

Teknolojik aktarma merkezleriyle öne çıkan MNG kargo ilkelere imzasını atmıştır. Türkiye’nin lider lojistik şirketleri arasında yer alan marka 2003’ten bu yana sektörde yer edinmiştir. Saatte yaklaşık 65 binin üzerindeki kargoyu başarıyla ayrıştırıp insan gücü olmadan araçlarına hatasız olarak yükler. Hasarsız teslimatta ivme kaydetmekle birlikte dürüst, çalışkan, çevik, sorumluluk sahibi ve duyarlılık misyonuyla faaliyetlerini sürdürür. Tam iş ortakları ve paydaşlarına değer katan firma güvenilirlik, ulaşılabilirlik, verimli operasyon ve güçlü teknolojik altyapı kurma değerlerini her geçen gün geliştirir. Yatırımlar ile güçlenmeyi devam ettirmesinin yanı sıra Türkiye’de 850’den fazla şube ve 220’in üzerindeki ülkeye dünya standartlarında hizmet taşıma başarılarıyla ön plandadır.

Kredili Kargo ile anlaşması bulunan MNG ile göndermek istediğiniz kargoları taahhüt ve anlaşma derdi olmadan hem bireysel hem de kurumsal gönderilerinizi sabit desi fiyatları üzerinden gönderebilmenizin yanı sıra, seçtiğiniz bakiye üzerinden düşen gönderim ücretleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kalan bakiyeniz kullanmadığınız zaman yanmaz. Bakiye tutarını yükselttikçe desi başına düşen kargo maliyetlerini azaltabileceğiniz gibi, dilediğiniz bakiye paketlerinden birini seçerek kargolarınızı kolaylıkla gönderebilirsiniz. Kredili Kargo MNG Kargo fiyatlarını inceleyip bakiyenizi hemen alın!

MNG Kargo

Aklınızda MNG Kargo ile ilgili Sorular Varsa Hemen Göz Atın!

MNG Kargo Çalışma Günleri

Hafta sonları, yalnızca Cumartesi günleri hizmet vermektedir.

Hafta içi akşam 18.00, hafta sonu 14.00’e kadar açıktır.

Hafta içi günlerde saat 17.00, cumartesileri 12.00’e kadar dağıtım yapabilmektedir.

Hafta içi 09.00 ile 18.00 saatleri arasında mesai yapmaktadır.

Cumartesileri 09.00-14.00 arası açıktır.

Pazar günleri mesai ve dağıtım yapmamaktadır.

İlçelere dağıtım günleri değişiklik gösterebildiği için firma web sitesinde yer verilmemiştir. Çağrı merkezini arayarak hangi günlerde ilçelere dağıtım yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bayram tatilleri boyunca kapalı değildir. Genellikle arefe günleri yarım gün, bayramın ilk günü resmi tatil olmaktadır. Geri kalan günlerde hizmet vermektedir. Ancak her bayram kaç gün kapalı olacağı değişiklik gösterebilmektedir.

Arefe günü açık olmakla birlikte çoğunlukla yarım gün çalışılmaktadır.

Öğle arasında çalışanlar molalarını kullanmakta olsalar bile şubeler normal bir şekilde hizmet vermektedir.

en yakın mng kargo şubesi

En Yakın MNG Kargo Şubesi

Firma; Türkiye’de 850’den fazla şubesiyle hizmet verdiği için ülkedeki hemen hemen her ilin tüm ilçelerinde şubesi vardır. Ancak belirli ilçelere her gün dağıtım yapılamayabilmektedir.

En yakın birimi görüntülemek için mobil telefondan veya bilgisayarınızdan markanız web sitesine giriş yapmalısınız. Bununla birlikte direkt olarak mngkargo.com.tr/subelerimiz adresine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfadan “Konum Paylaş” butonuna basarak size en yakın şubeleri görüntüleyebilir, “Lokasyon Giriniz” ibaresinin yer aldığı arama çubuğuna hangi il ve ilçeye aratmak istiyorsanız yazarak bulabilirsiniz. Telefonunuzda arama motoruna en yakın şubeyi aratırsanız, konum bilgileriniz açık ise bulunduğunuz yere en yakın birimi bulup “Yol Tarifi İste” tuşuna basarak nasıl gideceğinizi öğrenebilirsiniz. 

MNG Kargo Ne Zaman Gelir?

Adınıza firmadan bir gönderi varsa oldukça kolay şekilde takip edebilirsiniz. Bunun için birkaç yol sunulmuştur. Öncelikle kargonuz yola çıktığında SMS ile bildirilebilir ve mesaj içerisindeki takip linkini tıklayarak anlık takip yapabilirsiniz. Bununla birlikte firma web sitesine girerek gönderi takip numarası ile ve sipariş numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

Kargonun teslimat şubesine ulaşma saatinin geç olması nedeniyle dağıtımın ertesi güne devrettiği anlamına gelir.

Gönderi teslim süresi gönderilen il ve ilçeye olan uzaklığına göre değişiklik gösterir. Firma şubeden şubeye, gönderici adresten alım ile şubeye, şubeden adrese teslim, adresten adreste teslim ve yurt dışı adresten alım adrese teslim olmak üzere 5 farklı teslimat yapabilir. Bununla birlikte süreler km hesabı baz alınarak hesaplanır. Tahmin teslim süreleri 600 km altı, 600-1000 km arası ve 1000. km üstü mesafelere göre gruplanır. Şubeden şubeye teslimatlarda 600 km’ye kadar minimum 1, maksimum iş günü; 600-1000 km arasında 2-3, ve 1000 km üstü yollarda 3-4 iş gününde teslimat yapabilir. Adresten alımlarda ve adresten adrese teslimlerde bu süreler artar. Bununla birlikte özel günler, bayramlar, e-ticaret kampanyaları gibi zamanlarda operasyonel yoğunluk verilen tahmini teslimat tarihi ve sürelerinde sapmalara neden olabilir.

Tahmini teslim tarihinden önce kargoların ulaşması genellikle mümkün olmaz.

Kargonun yolda olduğunu ve transfer noktasına ulaştığı anlamına gelir. Henüz alıcı yani teslimat yapılacak adresin şubesine ulaşmamış demektir.

Teslim edilemeyen kargolar, alıcı adresin bulunduğu şubeye geri döner. Bu durumda alıcıya ihbarlı bildirim SMS veya yazılı olarak yapılabilir. 3 iş günü boyunca şubede bekleyen kargonun 3 gün içerisinde 2. kez dağıtıma çıkabilir.

Gün İçi Teslimat adı altında aynı gün içerisinde teslimat hizmeti vermektedir. Bu hizmeti 0-5 desi/kilograma kadar olan gönderilerinizi Ankara, İstanbul ve İzmir için geçerli olmak üzere kullanabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un Silivri, Çatalca, Adalar gibi uzak ilçelerini kapsamamaktadır. Ankara’da ise sadece Keçiören, Mamak, Çankaya, Yenimahalle, Altındağ ilçelerine aynı gün teslimat yapılmaktadır. İzmir’de Konak, Karşıyaka, Bornova, Buca, Bayraklı ve Balçova ilçelerinde geçerlidir.

Kargonun çıkış şubesinden gönderici şubeye doğru yolda olduğunu ifade eder.

Alıcının adreste bulunmaması sebebiyle kargolar teslim edilemez. Bu gibi durumlarda teslimat şubesine geri döner ve 3 iş günü burada bekletilir. Alıcı bu şubeye gelip teslim alabileceği gibi 2. kez dağıtıma çıkılıp çıkılmayacağını telefonla öğrenebilir.

mng kargo çağır

MNG Kargo Çağır

Kurye hizmeti vermektedir.

Evden alım ücretleri web sitesinde paylaşılmamıştır.

Bunun için firma web sitesinin anasayfasına tıkladıktan sonra “Kurye Çağır” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Veya mngkargo.com.tr/kurye-cagir adresine direkt tıklayarak hafta içi saat 09-15.00 ve Cumartesi 09-00-12.00 saatleri arasında kurye çağırabilirsiniz. Ayrıca çağırdığınız kuryenin durumunu buradan sorgulayabilirsiniz.

MNG Kargo Ücreti Ne Kadar?

“MNG Kargo desi hesaplama nasıl yapılır?” en sık aldığımız sorulardan biridir. Fiyatlar, gönderinizin hacimsel ağırlığına göre belirlenmektedir. Göndermek istediğiniz ürünü paketledikten sonra en, boy ve yüksekliklerini ölçerek not edin. Ardından birbiriyle çarparak hacmini hesaplayın. Çıkan sonucu 3000’e bölerek desi değerini bulabilirsiniz. Ayrıca paketi tartarak ağırlığını öğrenin, desi değeriyle karşılaştırıp yüksek olanı baz almanız gerekir. İlgili değer desi sonucunu ve ona karşılık gelen değer fiyatı gösterir. Öte yandan kargo şirketlerine göre desi fiyatlaması oldukça farklılaşabilir.

mng kargo iade takip

MNG Kargo İade Takip

İade etmek istediğiniz kargoyu size en yakın şubeye götürebilirsiniz. e-Ticaret sitesinden aldığınız sipariş iadesi ise, ilgili websitesinden aldığınız iade kodunu şubeye bildirmeniz yeterlidir.

Konuyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamıştır.

Şube kapanış saatlerine kadar iadeleri götürebilirsiniz. Ancak kapanış saatinden yarım- 1 saat öncesinde götürmeniz araca yüklenmesi açısında önemlidir, aksi durumda ertesi güne kalabilir.

2003’te kurulan şirket 2017’de Sancak Group tarafından satın alındıktan sonra 2023’te DHL satın almıştır.

Genel merkezi Ankara Eryamanda’dır.

Çağrı merkezi numarası 0 (850) 222 06 06’dır.

Evet, 2023’te DHL satın almıştır.

Vergi kimlik numarası 6080712084’tür.

0608071208400001’dir.

Şirketin ilk sahibi Mehmet Nazif Günal’ın baş harflerinin kısaltmasıdır.

Türkiye’nin her yerinde 850’nin üzerindeki şubeye ek olarak 29 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 22 minihub ve 4100’den fazla kara taşıma aracı ile Türkiye’nin en çok ağı bulunan kargolarından biridir. 11 binin üzerinde çalışan dünyanın 220 ülkesine başarıyla taşıma yapar. Dolayısıyla hızlı ve güvenli taşımacılık konusunda en güvenilir firmalardan biridir.

Güncel kampanyaları mngkargo.com.tr/kampanyalar adresinden takip edebilirsiniz.