PTT Yurtdışı Kargo ile Yurtdışına Kolayca Paket Gönderin!

Ptt yurtdışı kargo ptt kargo yurtdışı
PTT yurtdışı kargo ile yaklaşık 110 farklı noktaya kargo gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? PTT kargo yurtdışına gönderi tipine göre çeşitli hizmetler sunuyor. İki asırlık güvencesiyle PTT Kargo yurtdışı takip işlemini de gayet kolaylaştırıyor. Bunun yanında uçak, kara ve deniz yolu tercihi yapabilme imkanı da tanıyor. Böylelikle neredeyse tüm dünya ülkelerine kısmen daha uygun fiyatlı, güvenli ve kaliteli gönderim hizmeti almanız mümkün. Hem ticari hem de bireysel gönderilerinizi zahmetsizce birçok noktaya gönderebilirsiniz. O halde PTT kargo yurtdışı gönderileriniz için hangi olanakları sunduğunu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Uygun fiyat avantajı sunan PTT Kargo yurtdışı ücretlerinde de politikasını sürdürür. Aynı zamanda ülke dışına düzenli şekilde, sık kargo gönderen müşterilerine özel fiyat sunma avantajı da vardır. Oldukça değişken fiyat listesinde desinin yanı sıra; alma haberli, uçak ya da yüzey, kayıtlı-kayıtsız gönderim tiplerine bağlı olarak görülen farklılıklar normaldir.

Göndermek istediğiniz eşya, koli, küçük paket, ağır gönderiler, davetiye, mektup gibi basılı kağıtlar dahil her şeyin ağırlığını ölçerek kolaylıkla PTT Kargo yurtdışı gönderim ücretlerini öğrenebilirsiniz. Bunun için PTT Kargo yurt dışı fiyat hesaplama aracı büyük yardımcınız olabilir. PTT web sayfasına giriş yaptıktan sonra, hemen karşınızdaki “Gönderi Ücreti” yazısına tıklayıp “Yurt Dışı” sekmesine basıp hesaplayabilirsiniz.

Yalnızca ülke adı ve gram cinsinden ağırlık bilgilerini yazıp ok işareti simgesine tıklamanız yeterli. Ayrıca ok işaretinin altındaki “Detaylı Gönderi Ücreti Hesapla” sekmesinden çok daha detaylı fiyat araştırması yapabilirsiniz. Mektup, basılı kağıt, davetiye gibi mektup postası seçeneklerine ek olarak küçük paket, koli, APG, TURPEX’e uygun gönderileriniz için de; ülke, ağırlık, en, boy ve yükseklik ölçüleri ile detaylı fiyat bilgisi görebilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Edilir?

Güvenli hizmet sunan her lojistik şirketinde olduğu gibi PTT Kargo yurtdışı takip yapmak kolaydır. Çağrı hizmetlerine ulaşabileceğiniz gibi iki ayrı şekilde süreci daha kolaylaştırabilirsiniz. İlkinde web ana sayfasındaki “Gönderi Takip” alanında veya direkt olarak gonderitakip.ptt.gov.tr/ linkine tıklayarak kargonun takip numarası/barkodunu ilgili alana yazıp aktarım durumunu takip edebilirsiniz. Buna ek olarak e-Devlet üzerinden de yapılabilir.

e-Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra PTT logosuna tıklayabilir ya da turkiye.gov.tr/ptt-genel-mudurlugu bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Buradan da gönderi takip alanına takip numarasını yazıp ulaşmak mümkün. Takip numarasını bilmiyorsanız size verilen kargo fişinden bakabilir veya çağrı hizmetlerine sorabilirsiniz.

PTT Kargo Yurt Dışı Kaç Günde Gider?

PTT Kargo yurt dışı teslimat süresi gönderilen ülkeye, seçilen gönderim tipine göre değişiklik gösterebilir. Öte yandan diğer ülkelerin gümrük işlemleri, yoğun dönemler, doğal afet, hava şartları gibi etkenler teslimat sürelerini oldukça geciktirebilir. Ancak örneğin, normal şartlarda standart gönderiler için ABD 8-15, Almanya 7-12, Japonya 10-18, Avustralya’ya 12-20 iş gününü bulabilir.

PTT Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir?

Dilediğiniz PTT şubesine giderek gönderinizi istediğiniz ülkeye gitmek üzere teslim edebilirsiniz. PTT Kargo yurtdışı hizmetlerinde posta kolisi, APG, TURPEX gibi çeşitli gönderim seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Posta kolisi uçak, kara ya da deniz yolunu tercih edebileceğiniz bir hizmettir. IPS programı sayesinde kolilerin takibi elektronik olarak kolayca yapılabilir. Kolilerin kabulünden alıcısına teslimine kadar takip mümkündür. Alma haberli, değer konulmuş, ödeme şartlı ve ticari koli çeşitleri sunulur.

Hızlı şekilde alıcıya gitmesi gereken kargolar için APG hizmeti son derece kullanışlıdır. 110 ülkeye ulaşabilen bu tip gönderiler uçak ile gider. Değeri 7500 Euro’ya kadar olan eşyalar için ticari APG hizmeti de verilir. 200’ün üzerindeki noktaya PTT bünyesinde hizmet veren TURPEX ise 110 cm ile 60 kilogramı aşmayan her türlü ürün ve eşyanın gönderimi için uygun yollardan biridir. Gönderimi mümkün ülkeler ve desi ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo ile Gönderilmesi Yasak Ürünler Neler?

Dünya Posta Birliğine (UPU) üyeliği bulunan PTT’nin gönderilmesi yasak ürünleri, varış ülkesine göre değişkenlik gösterebilir. Şartlı kabul edilen ve tamamen yasak ürünler genellikle kargo ile taşınması yasak ürünler ile benzerdir. Ancak ülkeler arası girişi çıkışı yasak ürünler de ekleneceği için liste oldukça uzun. Yasak ürünlerin neler olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Yurt içi gönderileriniz için PTT’nin kapıda ödeme imkanından faydalanabilir, “PTT Kapıda Ödeme Kolaylığı” başlıklı yazıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları

en hızlı kargo şirketi hangisi
Genel

En Hızlı Kargo Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, kaç günde gider? Bu soruların yanıtlarını kesin olarak vermek zor olsa da, tercihlerinizde daha başarılı olmak