PTT Kapıda Ödeme Kolaylığı

PTT Kapıda Ödeme Kolaylığı

PTT kapıda ödeme özelliği lojistik sektöründe bir ilk değil. Ancak geçmişi Osmanlı Devleti’ne kadar uzanan posta teşkilatının güvenilirliği ve yenilikleri sektörün gerisinde kalmıyor. Müşterilerinize, web sitenizden kredi kartı veya havale ile ödeme yapmadan sadece ürün ellerine ulaştığı zaman ödeme yapma fırsatı sunması sayesinde e-ticaretin vazgeçilmez bir unsuru diyebiliriz. Ancak her lojistik markasıyla benzer şekilde PTT kargo kapıda ödeme anlaşması yapmadan tahsilatlı gönderi yapması mümkün değil.

e-Ticarette ilk kez sipariş veren kullanıcıların en çok tercih ettiği ödeme yöntemi olması sebebiyle markanıza güven duyulması adına mutlaka bu imkanı sunmanız değerli olabilir. Öte yandan birçok kargo şirketi kapıda ödeme anlaşması yapabilmek için genellikle şirket olma şartı koşuyor. PTT Kargo kapıda ödeme anlaşması yapmadan tahsilatlı gönderi göndermenize imkan tanıdığı için detaylı yer vermek istedik. Bu nedenle yazının lojistik sektöründe en uygun desi fiyatları sunan bu markanın kapıda ödeme özelliklerini inceledik.

PTT Kapıda Ödeme Nasıl Oluyor?

PTT Kargo kapıda ödeme kredi kartı ile olur mu, şartları nelerdir? Bu gibi sorularınızı diğer markalar ile çok farklı olmadığını söyleyerek yanıtlayabiliriz. Kapıda kredi kartı ile ödeme özelliği şu anda aktif olmayan PTT Kargo’da müşterileriniz kapıda tahsilatı, sadece nakit olarak yapabilir.

Öte yandan PTT Kargo kapıda ödeme yerine, Akıllı Esnaf uygulaması ile alıcıya link göndererek kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapma imkanı sunuyor. Bu özellik kargo anlaşmasına harika bir alternatif olurken sosyal medyadan satış yapmayı kolaylaştırıyor. Ancak her tüketici ilk kez sipariş vereceği site veya sosyal medya platformuna bu şekilde ödeme yapmak istemeyebilir. Dolayısıyla yeni bir web sitesi veya mecradan satış yaparken kapıda ödeme imkanı sunmanız çok önemli.

Bir başka seçenek ise Kredili Kargo üzerinden PTT ile tahsilatlı gönderi yapmak. Bu yenilik sayesinde ister bireysel ister kurumsal olun fark etmiyor. Bütçeniz kadar kredi satın alıp göndermeye başlayabilirsiniz.

PTT Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT ile kapıda ödeme anlaşması yapmak için işyerinize en yakın PTT Kargo şubesine giderek anlaşma yapmalısınız. Anlaşmanın yapılarak sözleşme hazırlanması için ise gerekli vergi levhası, banka hesap bilgileri gibi evraklar sunmanız gerekir. Sözleşmenin şartlarını iyi okuyarak tahmini günlük kargo çıkış hacmine bağlı kalmanız önemlidir. Bununla birlikte alıcı adresinde bulunmazsa kapıda ödeme ücretinin yine de alınacağını unutmamanız gerekir.

PTT Kapıda Ödeme Ücreti Ne Kadar?

Kargo şirketlerinde kapıda ödeme işlemi ekstra bir hizmet olarak değerlendirilir. Standart kargo gönderim ücretine ek olarak komisyon veya PTT Kargo kapıda ödeme ücreti de eklenir. Alınan bu komisyon ürün bedeli ile orantılı olarak artış gösterir. Satış fiyatının belirli bir yüzdesine karşılık gelen ücretler yıllık bazda artabilir. Örneğin 250 TL tutarındaki bir siparişten ekstra 5 TL ücret alınıyorsa 5000 TL üzeri siparişte ek olarak %0.30 komisyon alınabilir. 2024 için güncel komisyon oranını müşteri hizmetlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Kapıda Ödeme Anlaşması Olmadan Nasıl Kullanılır?

Fiyat avantajına sahip PTT Kargo, işletmenizin gönderi maliyetlerini düşürmenize yardımcı olabilir. Müşterilerinize kapıda ödeme hizmetini mutlaka sunmanızın ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için Kredili Kargo sizin yerinize PTT ile anlaşma yaptı. Artık PTT’ye gitmeden, şirket olmanız ve sözleşme yapmanız gerekmeden PTT Kargo kapıda ödeme ile siparişlerinizi müşterilerinize gönderebileceksiniz.

Kredili Kargo Kapıda Ödeme Nasıl Kullanılır?

PTT Kargo kapıda ödeme ile siparişlerinizi göndermek için Kredili Kargo’dan ücretsiz üyelik oluşturduktan sonra dilediğiniz tutarda paket satın almanız yeterlidir. Sonrasında en yakın PTT Kargo şubesinden Posta Çeki hesabı açtırmalısınız. PTT Kargo, siparişlerinizi tahsilatlı ödeme ile müşterilerinize teslim ettiği zaman alınan ücretler posta çeki hesabınıza yatacak, komisyon ve taşıma ücreti ise paketinizden düşecek.

Benzer Blog Yazıları

en hızlı kargo şirketi hangisi
Genel

En Hızlı Kargo Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, kaç günde gider? Bu soruların yanıtlarını kesin olarak vermek zor olsa da, tercihlerinizde daha başarılı olmak