Kargo Kaça Kadar Çalışıyor?

kargo kaça kadar dağıtım yapıyor

Kargo kaça kadar açık, günümüzün hayatında teslimat zamanlarını planlamak adına önemli bir soru. Özellikle de online alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte lojistik hizmetlerine daha sık başvurur hale geldik. En geç dağıtım saatinin ne zaman olduğu, paketinizi kaçta kargoya verdiğiniz veya verildiği sorunsuz teslimat için oldukça kritik olabilir.

Dolayısıyla ister özel gönderileri ister siparişlerinizi doğru şekilde yönetip planlarken kargo göndermek ve teslim almak için hangi saatlerin uygun olduğunu bilmekte fayda var. Bu sebeple yazının devamını okuyarak hafta içi ve hafta sonu kargo kaça kadar dağıtım yapıyor, kargo çalışma günleri ve saatleri hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

Kargo Kaça Kadar Açık?

Kargolar hafta içi, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma olmak üzere 5 iş günü tam kapasite ve mesai şeklinde çalışır. Bu saatler genellikle hafta içi 09.00 ile 18.00 saatleri arasıdır. Hafta sonu ise yalnızca cumartesileri açıktır. Genellikle firmalar arasında saat birliği sağlanmış olsa da kapanış saatlerinde küçük farklılıklar görülebilir.

Öte yandan lojistik sektöründe kargo çalışma saatleri, artık birbirine benzer, neredeyse aynı oldu. Çünkü hem firmalar arası rekabet hem de işin bir standardı olması bakımından kargoların açılış, kapanış, dağıtım saatleri ve hangi günler açık olduğuna kadar birebir aynı oldu denebilir.

Buna ek olarak aynı firmanın şubelerinde bile kapanış saatlerinde değişiklikler olabilir. Tercih ettiğiniz kargo firmasının size en yakın şubesinden sağlıklı bilgi almak mağduriyet yaşamamanız adına önemlidir. O zaman gelin Aras, Yurtiçi, MNG, PTT Kargo gibi en popüler ve çok tercih edilen firmaların kargo çalışma günleri ve saatlerini inceleyelim.

Aras Kargo Kaça Kadar Açık?

Aras Kargo hafta içi akşam 18.00, cumartesi öğleden sonra 15.00’e kadar açıktır.

Yurtiçi Kargo Kaça Kadar Açık?

Yurtiçi Kargo hafta içi 18.00, cumartesileri saat 17.00’ye kadar hizmet verir.

MNG Kargo Kaça Kadar Açık?

MNG Kargo hafta içleri 18.00, cumartesileri ise 14.00’e kadar çalışmaktadır.

PTT Kargo Kaça Kadar Açık?

Akşam genellikle 17.00 ya da 17.30 gibi saatlere kadar açıktır. Hafta sonu kapalı olmakla birlikte açılış kapanış saatleri şubeye göre farklılık gösterebilir.

ups Kargo Kaça Kadar Açık?

ups Kargo hafta içi kapanış saati 18.00 olmasına ek olarak cumartesileri 15.00’e kadar hizmet verir.

Cumartesi Kargo Kaça Kadar Açık?

Haftasonu kargo kaça kadar açık, birçok kişinin kafasını karıştıran bir konu. Bütün lojistik firmaları pazar günleri kapalıdır. Ancak cumartesi günleri çoğunlukla yarım gün hizmet verirler. Kargonuzu şubeye teslim etme saati de çoğunlukla maksimum 12.00 gibi öğlen saatlerine kadar olur. Firmaların cumartesileri mesai saatleri 14.00 veya 15.00’e kadar açık oluyor. Hafta içi mesai saatleri kadar etkili bir dağıtım, teslimat vb. işlemler verimli olmayabilir.

Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapar?

Kargonuzun dağıtıma çıktığı saatlerde mutlaka evde bulunmanız gerekeceği için bir planlama yapmanız gerekir. Zira kargo şirketleri müşterilerine en iyi hizmeti sunmak amacıyla SMS ile bildirim olayını son derece geliştirdi. Hatta bazı firmalar tüketicilerin mağduriyet yaşamaması adına “2 saat içerisinde adresinizde olacağız” şeklinde mesajlar atarak alıcının teslimat adresinde bulunmasını garantilemeye çalışıyorlar.

Kargo kaça kadar gelir, gönderiyi adresinizde teslim alabilmek adına çok önemlidir. Aksi halde, üstelik 2. kez dağıtıma çıkmıyorsa gidip şubeden almanız kaçınılmaz olabilir. Dağıtım saatleri konusunda firmalar içerisinde pek benzerlik görülmediği söylenebilir. Çoğunlukla kapanış saati kaç ise son dağıtım o saatten önce yapılır.

Ancak bu saatlerin oldukça değişken olduğunu söylemek mümkün. Çünkü firmaların dağıtım süreci son derece yorucu bir süreç. X şubesinin teslimat yoğunluğu ile Y’nin çok farklı olabilir. O nedenle firmalar web sitesinde bu gibi bilgileri paylaşmayabilirler. Özellikle adresinizin bulunduğu bölgeye az paket var ise dağıtım ertesi güne kalabilir.

Aras Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

Aras Kargo genellikle mesai saatlerinin sonuna kadar dağıtıma çıkabiliyor. Örneğin hafta içi akşam 5-6 saatleri arasında son dağıtımlarını yapıyor olması muhtemel. Cumartesi ise en geç öğlen 12.00’ye kadar olabilir. En sağlıklı bilgiyi şubenizden alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

Yurtiçi Kargo da en çok dağıtım yapan firmalardan biri. Aras ile benzer çalışma saatleri olduğu için hafta içi 18.00, cumartesi 12.00’ye kadar teslimata çıkabilir. Şubeden şubeye farklılıkların sık yaşanması sebebiyle en doğru bilgiyi telefon açarak öğrenebilirsiniz.

MNG Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

MNG hafta içi 09.00-18.00, cumartesi 09.00-14.00 arası dağıtım yapıldığı belirtilmiştir. Bu durum kargonun yoğunluğuna, özel gün-kampanya vb. dönemlere, bayram-tatil vb. tarihlere göre oldukça değişebilir.

PTT Kargo Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

PTT Kargo’da öğlen arası saatleri dışında hafta içi 08.30-17.00 arasında dağıtım yapılabilir. Ancak şubeler arası en çok değişiklik görülen firmalardan biridir.

Kargo Kaça Kadar Verilir?

Kargolar en son saat kaçta alım yapıyor derseniz, çalışma saatleri ve günleri ile dağıtım zamanları gibi benzerlik söz konusu olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Gönderinizi şubeye kaçta götüreceğinizi bilmeniz de hem e-ticaret ile uğraşanlar hem de tüketiciler için önem teşkil eder. O zaman en merak edilen firmaların saatlerini yakından inceleyelim:

Aras Kargo Kaça Kadar Alıyor?

Gönderinizi bir Aras şubesine götürmek isterseniz hafta içi en geç 17.30, cumartesi ise maksimum 13.00 kadar götürüp teslim edebilirsiniz. Sonraki saatlerde kabul edilmemektedir.

Yurtiçi Kargo Kaça Kadar Alıyor?

Yurtiçi’de biraz daha esnek saatler mevcut. Kargonuzu haftanın 5 günü saat 18.00’e, cumartesi 17.00’ye kadar şubeden gönderebilirsiniz.

Aras, Yurtiçi, MNG, ups, Sendeo ile Gönderilerinizi Kargo Anlaşması Yapmadan Gönderin!

Kredili Kargo, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların kullanabildiği yeni nesil kargo çözümüdür. Yalnızca seçeceğiniz paketi satın alarak avantajlı fiyatlarla ve taahhütte bulunmadan kargo gönderebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları

en hızlı kargo şirketi hangisi
Genel

En Hızlı Kargo Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, kaç günde gider? Bu soruların yanıtlarını kesin olarak vermek zor olsa da, tercihlerinizde daha başarılı olmak