Kargo Kaç Günde Gelir?

kargo kaç günde gelir hesaplama

Artık neredeyse her şeyi internetten satın almaya başlamamız sebebiyle kargo teslimatları ile sık karşılaşıyoruz. Dolayısıyla hem kargo firmalarına hem de satın aldığınız e-ticaret sitelerine kargo kaç günde gelir sorusunu sürekli yöneltiyor olmanız oldukça normal. Kargonun tam olarak kaç günde size ulaşması gerektiğini ise pek çok faktör etkileyebilir. 

Örneğin, kargo firmasının operasyon yoğunluğu, özel günler ve kampanyalar, bulunduğunuz uzaklık, şehir merkezinde ya da dışında mı olduğunuz, standart/özel hizmetli gönderiler vb. değişkenler süreyi büyük ölçüde etkiler. Hatta gönderinin kargoya saat kaçta verildiği bile teslimat zamanında ufak değişikliklere neden olur. Buna benzer sebepler lojistik şirketlerinin taahhüt ettiği gönderi teslimat sürelerinde sapmaya yol açabilir. Öte yandan kargo kaç günde gelir Aras, MNG, Yurtiçi gibi şirketler arasında da farklılık gösterir. Buradan hareketle yazının devamında kargo kaç günde gelir hesaplamanıza yardımcı olabilecek bilgilere değinmek istedik.

İçindekiler

Tam Olarak Kargo Kaç Günde Gelir?

Hangi kargo firmasının tam olarak ne kadar sürede göndereceğini söylemek zordur. Ancak operasyon sürecinde herhangi bir sorun olmadığı müddetçe şirketlerin öngördüğü teslimat süreleri adresinize ne zaman geleceği hakkında fikir verebilir. Standart gönderi teslimat süreleri için verilen tahmini gün sayısının, iş günü olması sebebiyle tüketicilerde kafa karışıklığı yaratabilir. Örneğin, firma 1 iş günü süre verdiyse ve gönderim Cumartesi günü yapıldıysa, ertesi gün tatil olacağı için mesainin olduğu ilk gün Pazartesi olacaktır. Yani kargo Pazartesi ya da en geç Salı günü teslim edilebilir.

Lojistik şirketlerinin kaç günde göndereceğini belirleyen asıl değişken alıcı adresin uzaklığıdır; kaç km mesafede bulunduğuna göre artar veya azalır. Firmalar, uzaklıkları çoğunlukla 600 km’den az, 600-1200 km arası, 1200 km üstü şeklinde gruplandırır. Bununla birlikte gün sayısını kullanıcılara minimum ve maksimum olacak şekilde verebilir. Kargo şubesinden kapıya ya da verilen adrese teslimat yapılacak ise adres 600 km’nin altında olduğunda; genellikle minimum 1 maksimum 3 iş günü, 600-1200 km arasındaysa 2-4, 1200 km’den uzak ise 3-5 iş gününü bulabilir. Kargonun kaç günde geleceğini etkileyen ve unutmamanız gereken noktaları bu şekilde sıralamak mümkün:

  • Size verilen, hedeflenmiş teslim sürelerine, kargonun gönderildiği veya kabul edildiği günün dahil edilmediğini ve iş günü hesabı yapıldığını unutmayın.
  • Ayrıca operasyon kurgusu gönderinin çıkış şubesi, aradaki aktarma merkezleri ve teslimat şubeleri baz alınarak yapıldığı için bulunduğunuz yerdeki şubenin adresinize getirmesi için geçen zaman bu sürelere ilave edilmemiş olabilir.
  • Uçak rötarları, mücbir sebepler, özel günler, trafik kazaları, şubenin dağıtım kapasitesindeki artış vb. birçok sebep kargonuzun ulaşma süresini artırır.
  • Standart gönderim süreleri genellikle şehirler için geçerlidir. Merkezden uzak ilçeler, köyler gibi yerlere haftanın belirli günlerinde teslimat yapıldığını göz önünde bulundurun. Böyle yerlere “Mobil Alanlar” adı da verilir.
  • Adresiniz, firmanın teslimat alanı dışında kalan bölgelerdeyse kargo adresinize getirilmez; firmanın oradaki en yakın şubesine bırakılır. Dolayısıyla kargoyu o şubeye gidip sizin teslim almanız gerekir.
Öte yandan gönderim hizmetleri de süreyi değiştirebilir. Kargo şirketlerinin birçok farklı özel hizmeti bulunabilir. Şubeden şubeye, adresten şubeye, şubeden adrese, adresten adrese, yurt dışı adresten alım-adrese teslim gibi çeşitli gönderim tipleri de sunarlar. Ayrıca çoğunlukla İzmir, Ankara, İstanbul gibi iller için geçerli gün içi veya hızlı teslimat adlarıyla bilinen özel hizmetlerde süre 1 iş gününden kısa olabilir. Aşağıdaki tabloda Türkiye’nin büyük firmalarındaki örnek tahmini gönderim sürelerini inceleyebilirsiniz; firmadan firmaya değişiklik olabilir:
kargo kaç günde gelir hesaplama

Aras Kargo Kaç Günde Gelir?

Aras kaç günde gelir hesaplama yapılabilmesi için faydalı bir araç sunmuştur. Bulunduğunuz yere kargo gelip gelmediğini, kargo ücreti ve gönderim sürelerini Aras Kargo web sayfasına girerek veya araskargo.com.tr/kargo-ucreti-hesaplama linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Kaç Günde Gelir?

Türkiye’nin köklü lojistik hizmeti sunan firmalarından biri olan Yurtiçi Kargo da resmi web sitesinde “Gönderi Teslimat Sürelerimiz” başlığı altında öngördüğü süreleri belirtmiştir; tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca onlar da teslimat süresini online hesaplamak için teslimat süresi hesaplama aracını web sitesinde paylaşmıştır; buradan görüntüleyebilirsiniz.

MNG Kargo Kaç Günde Gelir?

MNG kargo kaç günde gelir hesaplamak için mngkargo.com.tr/gonderi-teslim-suresi linkine tıklayın.

ups Kargo Kaç Günde Gelir?

ups Kargo gönderim sürelerini gösteren veya hesaplanan herhangi bir bilgi paylaşmamıştır. Uluslararası bir firma olan ups ile iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. ups Kargo ile ilgili diğer detayları ups Kargo başlıklı sayfaya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Sendeo Kargo Kaç Günde Gelir?

Sendeo teslimat noktaları ile çalışan yeni nesil kargo hizmeti sunan firmalardan biridir. Kargolarını kaç günde gönderdiğine dair kesin bir bilgi paylaşmamıştır. Firma hakkında detaylı bilgi edinmek için Sendeo Kargo sayfamıza göz atabilirsiniz.

Aras, Yurtiçi, MNG, ups, Sendeo ile Gönderilerinizi Kargo Anlaşması Yapmadan Gönderin!

Kredili Kargo, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların kullanabildiği yeni nesil kargo çözümüdür. Yalnızca seçeceğiniz paketi satın alarak avantajlı fiyatlarla ve taahhüt etmeden kargo gönderebilirsiniz.

Benzer Blog Yazıları

en hızlı kargo şirketi hangisi
Genel

En Hızlı Kargo Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, kaç günde gider? Bu soruların yanıtlarını kesin olarak vermek zor olsa da, tercihlerinizde daha başarılı olmak