Aras Kargo Kurumsal Müşteri Hizmetleri Çözümleri

Aras Kargo Kurumsal Müşteri Hizmetleri Çözümleri

Aras Kargo kurumsal müşterileri için kendini devamlı geliştirmeye devam ediyor. Aras kargo entegrasyonu olmayan ve kullanmayanlara özel hazırlanan Müşteri İşlem Sistemi, büyük ölçekli gönderiler, sürekli kargo ihtiyaçları ve özel talepleri olan işletmelere çeşitli çözümler sunuyor.

Diğer adıyla Aras Kargo Self Servis olarak da bilinen hizmeti kullanmaya başlamadan önce elbette Aras Kargo ile işletmeniz adına kargo anlaşması yapmanız gerekiyor. Bunun için aynı zamanda günlük belirli bir hacmin üzerinde kargo çıkışı sağlamalısınız. Aras, yüklü sevkiyat yapabilen müşterilerine B2B ve B2C satış modellerine yönelik özel altyapılar sağlayabilir. Dolayısıyla bu yazıda Aras kurumsal müşterilere sunulan özellikleri açıklayarak ona alternatif yöntemleri de inceledik.

İçindekiler

Aras Kargo Kurumsal Hizmetler Nelerdir?

Aras kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayarak farklı sektörlerde B2B, B2C ve C2C satış yapan işletmelere özel özellikleri başarıyla geliştiriyor. Bu çözümlerin başında Aras Rotalama Platformu, Müşteri İşlem Sistemi, çeşitli entegrasyon seçenekleri ve Aras e-Ödeme özellikleri geliyor.
Müşteri İşlem Sistemi

Müşteri İşlem Sistemi, MİS; işletmeniz için özel oluşturulan kullanıcı hesabınızda gönderilerin kayıt edilip, kargoların takibi, raporlama ve ödeme bilgilerinizi görebileceğiniz bir panel sistemidir. Şirketinizden çıkış yapan kargoların tüm detaylarını görebileceğiniz sistemden raporlama özelliği sayesinde tüm devir ve teslimat bilgilerini raporlayabilirsiniz. Bununla birlikte manuel olarak yeni bir gönderi oluşturup barkod üretmeniz de mümkündür.

Aras kuryeleri tarafından gün içerisinde gönderileriniz teslim alınır. Size açılan cari hesapta kargolara ait tüm ücretler kayıt edilir. Cari hesap ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla ise Aras e-Ödeme sistemi geliştirildiği için ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı gibi seçeneklerle kolaylıkla yapabilme imkanı sunulur.

Aras Rotalama Platformu

Aras Rotalama Platformu özelliği sayesinde müşterileriniz kargolarının adreslerini değiştirebilirken durak durak takip edebiliyor. Oldukça esneklik kazandıran bu sistemle müşteri-personel etkileşimi artarak zamandan tasarruf ediliyor. Cep telefonundan uygulamayı takip eden kuryeler müşteri tarafından yapılan değişikliği kolaylıkla görüntüleyerek rota ve navigasyon planlaması yapıp daha hızlı teslimat yapabiliyor.

Müşteriler ise teslimat gününe kadar adres değişikliği, Aras Burası noktalarına yönlendirme yapabildiği gibi ertesi güne de erteleme yapabiliyor. Saha yönetimi konusunda üstün bir uzmanlık sergileyen marka, yalın uygulama tasarımıyla da kullanıcı deneyimini ön planda tutuyor.

Entegrasyon Seçenekleri

Aras Kargo Kurumsal müşterilerinin özel işletme ihtiyaçları doğrultusunda da çeşitli entegrasyon sistemleri kurmuş. Şubede ve mobil sevkiyat entegrasyonu, tedarikçi ve iade entegrasyonunun dışında özel seçenekler de yer alır, detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, Aras Kargo müşteri hizmetlerine de ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Kurumsal Müşteri Nasıl Olunur?

Aras Kargo kurumsal anlaşma yapmak için öncelikle firmanın şubesine giderek anlaşma şartlarını görüşmelisiniz. Taşıma şartları, günlük kargo çıkış sayısı, fiyatlandırma, gönderilerin özellikleri gibi noktalarda mutabık kalınarak hazırlanan sözleşmeyi şirket evraklarınızı da sunarak imzaladıktan sonra firmanızın Aras Kargo kurumsal giriş panelini kullanabilmesi amacıyla kullanıcı adı ve şifresi tanımlanır.

Bununla birlikte firmanıza, bu anlaşma ile gönderilen kargoları belirlemek için anlaşma kodu da verilir. Aras Kargo kurumsal fiyat listesi firmaya göre değişmesi nedeniyle standart değildir. İşletmenizin kargo hacmi, gönderilerin içeri, desi bilgisi gibi birçok değişkenden etkilenirken çok sayıda gönderinizin olması fiyatı düşürmek açısından avantaj sağlayacaktır. Konunun detaylarına “Online Satış Kargo Anlaşması Rehberi” başlıklı yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aras Kargo Self Servis Nasıl Kullanılır?

Aras Kargo kurumsal üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra kullanımı kolay arayüze sahip Aras Kargo Self Servis’i kullanmak için arama motoruna “Aras kurumsal giriş” sorgusu yaparak ilgili bağlantıya tıklayabilir veya direkt esasweb.araskargo.com.tr/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodu girdikten sonra Aras tarafından verilen şifreyi güvenlik açısından değiştirmek daha sağlıklı olabilir.

aras-kargo-kurumsal-giris
  • Panele giriş yapmanın ardından aşağıdaki ekran sizi karşılayacaktır. Gönderi takip, cari işlemler, e-Ödeme, gönderi kayıt, kargo işlemleri, entegrasyon, tazmin ve daha birçok özelliği barındıran yönetim paneli oldukça sade şekilde tasarlanmış.
aras-kargo-self-servis
  • Gelen-giden kargolar, teslim edilip edilmeyenler, teslim edilmeyenler kargo raporu alma gibi işlemleri Gönderi Takip sekmesi altındaki alan yardımıyla yapabilirsiniz.
aras-kargo-kurumsal
  • Manuel olarak gönderi oluşturmak için Gönderi Kayıt alanını kullanabilirsiniz. Tek tek alıcı bilgisi girebileceğiniz gibi Excel ile toplu halde kaydetmek de kullanışlı bir seçenek olarak sunulmuş. Ayrıca bu gönderilerde kendiniz barkod oluşturup kurye çağırabilirsiniz.
aras-kargo-kurumsal-anlasma
  • İnternet yoluyla sipariş alıyorsanız, e-ticaret firmaları için pratik olan Aras Kargo entegrasyonu ise doğrudan web sitenize veya diğer online mağazalarınıza entegre edilebilir.

Aras Kargo Kurumsal Müşteri Olmayı Gerektirmeyen Çözümler

Aras kurumsal müşteriler arasına katılmak, başlangıçta yüklü sevkiyat yapmadığınız ticari faaliyetler söz konusu ise zor olabilir. Yapılan sözleşmeler genellikle 1 yıl ya da 6 aylık olmakla birlikte anlaşmadaki öngörülen kargo hacmine ulaşamamanız durumunda feshedilebilir. Kredili Kargo, kurumsal olan veya olmayan göndericilere, Aras Kargo gibi Türkiye’nin köklü lojistik şirketleri ile gönderim imkanı sunar.

Kargo anlaşması yapmaya gerek olmadan kargolarınızı Aras Kargo ile güvenli şekilde gönderebilirsiniz. Ön ödemeli olarak ihtiyacınıza göre yalnızca paket satın almak suretiyle hiçbir taahhüt olmadan firmanızın lojistik sorunlarına çözüm üretir. Gönderilerin desisine bağlı olarak ücretlerin kredinizden düşürülmesi sistemine dayanır.

Benzer Blog Yazıları

en hızlı kargo şirketi hangisi
Genel

En Hızlı Kargo Hangisi?

En hızlı kargo hangisi, kaç günde gider? Bu soruların yanıtlarını kesin olarak vermek zor olsa da, tercihlerinizde daha başarılı olmak